انواع گل های متنوع و زیبا را از البسکو.کام خریداری کنید.

سبد خرید خالی می باشد

جمع: ‎0 ریال

گل شب بو

گل شب بو از انواع گلهای زیبا با عطری خوش و قابلیت کاشت آسان در فضای آپارتمان است. این گل از خانواده شب بوCRUCIFERAE بوده، دارای گونه‌های یك ساله و چندساله است كه بصورت یك ساله یا دو ساله بكار می‌روند. یک گونه ازگل شب بو دارای گل های كم پر و خوشه‌های كم گل به رنگ بنفش كم‌ رنگ است و به هنگام شب بسیار معطر است.

ارتفاع گل شب بو به 45 ـ 30 سانتیمتر می‌رسد. گل شب بو برای گلكاری در ایام نوروز مورد استفاده قرار می‌گیرد. ارتفاع نوع پا بلند 75 ـ 30 سانتیمتر و نوع پا كوتاه 20 ـ 15 سانتیمتر است.

گلهای گل شب بو كم پر یا پرپر است كه در یك یا چند گل آذین خوشه افراشته قرار گرفته‌اند و به رنگ های صورتی، سفید، قرمز لاكی، بنفش كمرنگ، عنابی روشن، زرد كمرنگ مایل به شیری دیده می‌شوند. انواع پرپر گل شب بو معمولاً بذر نمی‌دهند و تك شاخه هستند. معمولاً انواع كم پرگل شب بو برای كاشت در حاشیه‌ها و انواع پرپر این گل برای كاشت گلدانی و گل بریده كاربرد دارند.

گل شب بو از نظر دارویی هم خواصی دارد، دم کرده گل و برگ گل شب بو نرم کننده سینه است و برای تحلیل ورم مفاصل هم می توان از این گل استفاده کرد.

در البسکو.کام دسته و تاج گلهای زیبایی از این گل خواهید دید، با مراجعه به سایت البسکو.کام گل مورد نظر خود را سفارش دهید تا به دست شما برسانیم.

 

مشبک  فهرست 

مشبک  فهرست