روش های ارجاع کالا در البسکو.کام

سبد خرید خالی می باشد

جمع: ‎0 ریال

شرایط ارجاع و تعویض

ارجاع و تعویض آسان

 

البسکو.کام به منظور جلب رضایت صد در صدی و کسب اعتماد کامل مشتریان همیشه به دنبال ارائه خدماتی با بهترین کیفیت می‌باشد. در این راستا کلیه محصولات خریداری شده توسط مشتریان در طی فرایند خرید و پیش از ارسال از نظر صحت و سلامت کنترل می‌شوند و در صورت براورده نمودن استانداردهای کیفی به مشتریان تحویل داده می‌شوند. با این وجود ممکن است شما مشتریان عزیز پس از دریافت سفارش با نواقص و یا ایراداتی در کالای خریداری شده مواجه شوید. در چنین شرایطی البسکو.کام امکان ارجاع و تعویض کالا را برای مشتریان تا 30 روز پس از خرید فراهم نموده است و در واحد پشتیبانی مشتریان آماده پاسخگویی به شماست. ارجاع و تعویض کالا ممکن است به دلایل مختلف از جمله مغایرت کالا با اطلاعات مندرج در فروشگاه اینترنتی البسکو.کام، خرابی، زدگی، مخدوش بودن بسته بندی و ... اتفاق بیفتد. اگر قصد تعویض و یا بازگرداندن کالای خریداری شده خود از فروشگاه و مرکز خرید اینترنتی البسکو.کام را دارید، می توانید کالای خود را با در نظر گرفتن شرایط زیر ارجاع و یا تعویض نمایید. 

 

ارجاع و تعویض کالا

1. در هنگام دریافت سفارش، نسخه ای از فرم مخصوص ارجاع و تعویض نیز در اختیار شما قرار داده  می شود تا در صورت وجود نقص یا مسئله ای مرتبط با کالای خریداری شده بتوانید آن را مرجوع و یا تعویض نمایید.

 

2. برای ارجاع و تعویض، این فرم را تکمیل نمایید و کالاهای مورد نظر و دلیل بازگرداندن آنها را نیز به دقت و با جزئیات مشخص نمایید.

 

3. با واحد پشتیبانی مشتریان البسکو.کام تماس گرفته و درخواست خود برای ارجاع یا تعویض را اعلام نمایید تا پیگیری‌های مربوطه و راهنمایی‌های لازم از طریق این بخش انجام گیرد.

 

4. ارجاع و تعویض در محدوده شهر تهران از طریق سرویس توزیع سفارشات البسكو.كام انجام می پذیرد و ارسال برای سایر نقاط كشور نیز بوسیله سرویس پست پیشتاز شركت پست جمهوری اسلامی ایران انجام می‌گیرد.

خواهشمندیم  اصل فاکتور خرید خود را نیز به همراه بسته ارسال فرمایید.

 

5. مدت زمان لازم برای ارجاع و تعویض 3 تا 7 روز کاری می‌باشد. علاوه بر آن برای اعلام وصول کالا و بازگرداندن وجه آن به حساب شما نیز 3 روز کاری دیگر زمان لازم است. پس از تایید موارد مربوط به ارجاع و تعویض با توجه به شرایط مندرج در همین صفحه، وجه پرداخت شده توسط مشتریان طی 24 ساعت عودت داده می‌شود.

 

پرسش‌های رایج در خصوص ارجاع و تعویض کالای خریداری شده

 

هزینه پستی ارجاع محصول به عهده چه کسی است؟

هزینه پستی ارجاع و تعویض كالا به هر دلیل که مشتری از خرید منصرف شده باشد به عهده البسکو.کام می باشد.

هزینه پرداخت شده توسط مشتری برای ارسال از طریق پست، 24 ساعت پس از دریافت بسته به حساب شما عودت داده خواهد شد. برای این منظور بایستی قبض پستی ممهور به مهر شرکت پست جمهوری اسلامی ایران همراه با بسته بندی بازگشت داده شده موجود باشد. در صورتی که مشتری از سفارش خود منصرف شود و یا شرایط لازم جهت تعویض کالا را نداشته باشد، هزینه پستی بر عهده مشتری خواهد بود.

 

شرایط ارجاع و تعویض لوازم خانگی برقی و کالاهای الکترونیک چیست؟ 

ارجاع و یا تعویض کالاهای الکترونیک و لوازم خانگی برقی در صورت انصراف از خرید و یا درخواست تعویض، مشروط به خارج نشدن کالا از بسته بندی اصلی و باز نشدن پلمپ محصول می باشد. در صورتی که کالای دریافتی معیوب و یا مغایر با سفارش اصلی باشد با واحد پشتیبانی مشتریان هماهنگ نموده تا اقدامات لازم جهت تعویض، استرداد وجه سفارش و یا تعویض سفارش شما انجام پذیرد. در طی این مدت از دور انداختن، مخدوش نمودن، آسیب رساندن و یا قلم زدگی بسته بندی اکیدا خودداری نمایید.

 

شرایط ارجاع و تعویض لباس چیست؟  

جهت ارجاع و تعویض کالاهای مربوط به طبقه لباس، پوشاک خریداری شده نباید استفاده شده باشد و برچسب و کارت قیمت به هیچ عنوان از لباس جدا نشده باشد. همچنین ارجاع لباس‌ها جهت تعویض سایت و یا رفع مغایرت ظاهری بایستی همراه با بسته بندی اصلی محصول باشد. ارجاع لباس در زمان تخفیف‌ها و فروش‌های ویژه فصلی و مناسبتی امكان پذیر نیست.

 

شرایط ارجاع و تعویض حوله و لباس زیر چیست؟

انواع حوله و لباس زیر به علت رعایت مسائل بهداشتی و جلوگیری از شیوع بیماری‌های مختلف تحت هیچ شرایطی ارجاع و تعویض نمی‌شوند.

 

شرایط ارجاع و تعویض کتاب چیست؟ 

شما می توانید کتاب‌های خریداری شده خود را در صورت عدم تاخوردگی، قلم خوردگی و پارگی در صورت مشاهده نقص و مغایرت سفارش، ارجاع و تعویض نمایید.

 

شرایط ارجاع و تعویض کالاهای خواب چیست؟

انواع کالاهای خواب شامل سرویس‌های لحاف و ملحفه، بالش و پتوهای مسافرتی به علت مسائل بهداشتی تحت هیچ شرایطی ارجاع و تعویض نمی شوند.

 

شرایط ارجاع و تعویض لوازم آرایشی و بهداشتی چیست؟

لوازم آرایشی و بهداشتی به علت رعایت مسائل بهداشتی و جلوگیری از شیوع بیماری‌ها تحت هیچ شرایطی ارجاع و تعویض نمی‌شوند.

 

شرایط تعویض كالاهای تخفیف‌دار چیست؟

اگر در هنگام تعویض، کالا از تخفیف خارج شده باشد قیمت کالای تعویضی جدید بدون تخفیف محاسبه خواهد شد.

 

مدت زمان تعیین شده جهت تعویض کالا چند روز است؟ 

اگر فرم ارجاع و تعویض را به طور کامل پر کرده باشید از زمان وصول طی 3 روز کاری سفارش جدید شما ارسال می گردد و هیچ هزینه‌ای به آن تعلق نمی گیرد.